Evliliğin kaçıncı yılında çocuk yapmalı?

Evliliğin kaçıncı yılında çocuk yapmalı?

Çocuk sahibi olmak çok ciddi bir sorumluluktur. Maddi ve manevi olarak yetkin olmanız gerekir. Dünyaya getirdiğiniz çocuğa iyi bir aile vermeniz, maddi imkanınızın yaşamını kurmak için yeterli olmasına dikkat etmeniz gerekir. En önemlisi de anne ve babanın çocuk için en uygun ilişki kalitesine ve bağlılığa sahip olması gerekir. Tüm bunlardan emin olduğunuzda çocuk dünyaya getirmelisiniz. Evliliğin ilk 3 yılı çocuk dünyaya getirmek için uygun değildir, birbirinizi tanımanız egolarınızdan kurtulmanız gerekir.

Annenin sorumluluğu çok daha fazla

Anne olmanın sorumluluğu öncelikle kendinden çok başka birini düşünebilme özelliğidir. Kendinizi ikinci plana koyabiliyor olmanız gerekir. Güzel vakit geçirmek, iyi bir anne olmak için bir takım özelliklere sahip olmak gerekir. Bu özellikler arasında meslek sahibi olmak ilk planda yer alır. Çünkü dünyaya getirdiğiniz çocuğun babasından önce tüm sorumlulukları sizdedir. Siz, iyi bir aile kurmak için değil iyi bir anne olabileceğinize inandığınız için için anne olmalısınız. Dünyaya getirdiğiniz çocuğun tüm beklentisi sizsiniz.

Annelik duygusuna sahip olmanız gerekir

Güzel duygu fakat sahip olamadığınız zaman içinizde eksiklik hissedersiniz. Çocuğun her türlü sorumluluğu ile size geldiğinde bunun altından kalkabileceğinizden eminseniz anne olabilirsiniz.