Evliliği kurtarmak için neler yapmalı?

Evliliği kurtarmak için neler yapmalı?

Bitmek üzere bir evliliğiniz var ve kurtarmak istiyorsanız öncelikle bunu neden yapmak istediğinize bakmanız gerekiyor. Maddi kaygılar nedeniyle evliliğinizi kurtarmayı düşünüyorsanız, karşınızdaki insanın buna izin vermeyeceğini bilmeniz gerekir. Çünkü insanlar birlikte yaşarken tükenir ve tüketirler. Sevgi bu tükenmişliği ortadan kaldırabilecek olan tek güçtür. Sevginin olmadığı evlilikler veya tüketilmiş sevgiler, yaşam kalitenizi de düşürecektir.

Mutsuz olmak için evlilik kurtarılmaz!

Eğer mutlu olabileceğinize inanıyor, sevginizi yeniden yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız taviz vermeli, karşınızdaki insanla iletişimi sağlıklı bir şekilde yürütebilmelisiniz.

Romantizm evliliği kurtarır!

Erkeklerin büyük kısmı gerektiğinde romantik olurum der, fakat  o gerektiğinde kelimesini kadınlar sevmez. Evliliğinizi kurtarmak için romantizmi kullanmak, karşınızdaki erkekle iletişimi güçlendirmekle mümkün olacaktır. Çünkü erkeklerin karşısındaki kadından öncelikle beklentisi cinselliktir. Kendi düşüncenize göre bir romantizm değil, erkek kafasına göre bir romantizm için hazır mısınız?

Evliliğin bitmesini engelleye şey tarafların bunu istemiyor olmasıdır, sadece bir kişinin seviyor olması evliliği kurtarmaz. Her ne şekilde olursa olsun devam etme düşüncesi var ise, kurtarabilirsiniz. Değilse boşa kürek çekmekten başka bir işe yaramayacaktır.