Evlenmek mi yoksa boşanmak mı?

Evlenmek mi yoksa boşanmak mı?

Hayatın zor kararları vardır. Evlenmek ve boşanmak bu zor kararlardan biridir. Her ikisi için de cesaret ve şansınıza güvenmek gibi yeteneklere ihtiyaç duyarsınız. Çünkü her ikisinden de asla emin olamazsınız. Boşanmak da evlenmek de yeni bir hayata başlamaktır. Bunun için yeterince güçlü hissetmeniz gerekir.

Bazen neden değişikliğe ihtiyacınız olduğunu düşünürsünüz, evlenmek için de boşanmak için de bir neden göremezsiniz ama sadece şansınızı bir de böyle denemek için hareket etmeniz gerektiğini hissedersiniz. Sanki içinizden bir ses hayatınızı değiştirmenizin vakti geldiğini söyler ve değişim için sabırsızlanırsınız.

Evlenme süreci

Evlilik için karar vermek aşkın büyüsüne kapılmış insanlar için kolaydır. Böyle bir duygunun içerisinde kolay karar verir kolay hareket edersiniz. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız karşınızdaki insanı gerçekçi bir gözle göremezsiniz. Bu nedenle fikrine inandığınız arkadaşlarınızdan destek almanız gerekir. Arkadaşlarınızın fikirlerine mantık çerçevesinde bakmanız gerekir. Evlenme süreci birbirinizi tanımanız gereken ve bu kararı alırken kendinizi haklı görmeniz gereken bir süreçtir.

Mecbur kaldığınız için veya sadece istediğiniz için değil, hayatın o yönde ilerlediği için evlenebilirsiniz. Evlilik en doğal hakkınız, ailenizi üzmeden evlenmek zorunda da değilsiniz. Çünkü bu hayatı yaşayan sizsiniz. Sizin kararlarınız sadece sizi ilgilendirmeli. Gerçek aşk söz konusu olduğunda ise bu duyguyu yakalamak, yaşamak gerektiğine olan inancınızdan asla vazgeçmemelisiniz. Evlilik hayatın en güzel adımlarından biridir, doğru insan olabilmişseniz.

Boşanma süreci

Kadının veya erkeğin hatası ya da ilişkinin tüketmiş olması.. Bu sürecin nedenleri çok gerçektir. Öyle ki evlilik kararı alırkenki nedenlerden çok daha gerçektir. Tıpkı evlilik kadar engellenemez..