Evinin altından çıkan tabutun sırrı çözüldü

Evinin altından çıkan tabutun sırrı çözüldü

San Francisco’da yaşayan ve evinin yenileten Ericka Karner ve ailesi, işçilerin evi yenilerken bulduğu şeyi görünce şok oldular. İşçiler evin hemen altında bir çocuk tabutu buldular. Tabutun üstü camdan yapılmıştı. Bu tabutu ilk gördüklerinde tüyleri diken diken oldu. Hemen araştırmaya karar verdiler. Ve altından çıkan gerçekler tüm aileyi şoke etti. Bakın hikaye daha sonra nasıl gelişti.

İki yaşında olduğu ortaya çıkan çocuğun vücudunu camdan görmek mümkündü. Şok olan ve meraklanan aile bu küçük çocuğun kim olduğunu araştırmaya başladılar. Bir yıl sonra gerçekler ortaya çıktı.

Evin altında bulunun tabut 19. yüzyıla aitti. Tabutun içi hava almadığından içindeki çocuğun vücudu hala görülebiliyordu. Tabuta baktığınızda çocuğun elinde bir buket tuttuğunu görülebiliyordu.

Evde yaşayan Ericka Karner hemen önce polisle irtibata geçti. Daha sonra da Garden Of Innocence ismindeki kimliği belirsiz çocukların cenaze törenlerini düzenleyen bir kuruluşla irtibata geçti.

Daha sonradan Ericka’nın evinin olduğu yerin 1930’lara kadar mezarlık olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Burada konutlar oluşturulmaya başlanınca da mezarlık başka bir yere taşınmıştı. Ancak çocuğun tabutu unutulmuştu.

Garden Of Innocence, çocuğa Miranda ismini verdi ve cenazesini başka bir yere taşıdı. Ancak yine de çocuğun kim olduğu bilinmiyordu ve araştırılmaya devam edildi.

Yetkililerle irtibata geçildikten sonra çocuğun adının Edit Howard Cook olduğu ortaya çıktı. 13 Ekim 1876 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Ayrıca Edith’in erkek kardeşinin torunu olan Peter Cook’un hayatta olduğu ortaya çıktı. Peter Cook, KPIX-TV’ye “Kendisinden hiç haberdar olmadığım bir akrabamın varlığını öğrendim. En kötüsü de çocuğun üç yaşında vefat etmiş olması” dedi. Edith’in ölüm nedeni hala anlaşılamadı. Salgın bir hastalıktan dolayı hayatını kaybettiğine inanılıyor.

Edith’in kimliği ortaya çıktıktan sonra Garden Of Innocence yetkilileri tabutunu gerçek bir mezarlığa taşıdı ve cenaze töreni düzenledi. Cenaze törenine Garden Of Innocence yetkilileri haricinde Peter Cook da katıldı.

Gerçekten de tüyler ürperten bir buluş. İyilik sever insanların Edith’in kimliği bulunana kadar yaptıkları da takdire şayan. Gizem çözüldüğüne göre Edith de artık huzur içinde uyuyabilir.

Uzmanlar tarafından dikkatle taşınan tabutun içinden çıkanlarla herkes neye uğradığını şaşırdı…

Tabutun içinin para dolu olduğunu gören uzmanlar, araştırma yapabilmek için çalışmalara başladı.

Yaklaşık ağırlığı 250 kg olan hazine paketlenmiş kayık şeklinde bir şeyin içinde bulunuyor gümüş altın sikkelerden oluşuyor…

Uzmanlara göre define 2 bin yıldan daha fazladır gömülü bulunuyor,

Defineyi bulan hazine avcıları bu gömüyü bulmak için 30 yıldır iz sürüyorlar, define avcıları sikke efsanesi olarak dilden dile dolaşan bu efsanenin gerçek olabileceğini düşünerek yola çıktıkları ve bu şekilde karar verdiklerini söylüyorlar.