Evet demeye hazır mısın?

Evet demeye hazır mısın?

Evlenmek için maddi, manevi olarak hazır olmak gerekir. Kadın ve erkek aynı şekilde düşünmeli, aynı dili konuşmalıdır diye bir kural yok. Çünkü evliliğin %95’i tartışmadır. Buna da hazır olmak gerekir. Evinizde sizi sürekli onaylayan, destek olan, huyunuzu suyunuzu bilen anne babanız yok, artık başka anne babanın elinde yetişen başak biri ile birlikte yaşamaya hazır olmalısınız. Tartışmalarda, kavgalarda, kendinizi anlaşılmaya muhtaç hissettiğiniz durumlarda tek destekçiniz yine kendiniz olacak.

Tüm bu kaosa hazır mısınız?

İyi yönleri de var tabiki, evlilik eğlencelidir. Bir sürü yeni akrabanız olur. Eşinizin ailesi sizin de aileniz oluverir. Hemen buna adapte olmanız beklenir, eşinizle uyumlu görünmek, ailelerle anlaşabiliyor olmak, kendiizi tüm bu insanlara doğru ifade etmek ve tabi ki eşinizle yeni hayatınıza da alışmanız bir anda olmalıdır, en azından öyle görülmelidir.

Evliliğe alışma süreci vardır, bunu hiç kimse bilmez! İyi bir oyuncu olmanız gerekebilir, yine de evet demeye hazır mısınız?

Tekrar düşünün, gereçkten evet demeye hazır mısınız? Evlilik dışarıdan görüldüğü gibi kolay olabilir mi? Samimiyetine güvendiğiniz evli bir arkadaşınızla ilk 1 yılını detaylı konuşun, evet demeden önce!