Ev böreğinin sırrı nedir?

Ev böreğinin sırrı nedir?

Bazı kadınlar ev böreğini süper yaparken bazıları yapamıyor. Burada püf noktası önemli, herkes yaptığı yemeği tam olarak paylaşmıyor. Sırrını vermiyor. Neyse ki kadinlardünyası var! Bütün lezzet sırlarını yemek köşemizde bulabilirsiniz. İyi bir ev böreği nasıl yapılır? İşte börek yapmanın sırları..

Öncelikle kullandığınız margarin önemli, kesinlikle terayağı tercih etmelisiniz. Taze, süt kokan, lezzetli terayağı ile börekleriniz çok daha lezzetli olur. Böreğiniz için kıyma veya peynir tercih edebilirsiniz. Yaz  döneminde sebzeli börekler tercih edilmemeli çünkü kısa sürede bozuluyor.

Hazır böreklik yufka kullanabileceğiniz gibi kendinize güveniyorsanız börek hamuru hazırlayıp açabilirsiniz de. Hazır yufka tercih etmenizi öneriyoruz.

Böreğinizin üzeri için yumurta ve sütü karıştırıp sürebilirsiniz, ya da sadece soda dökebilirsiniz. Böreğinizin arasına ise peynirli yapıyorsanız yine soda ekleyebilirsiniz. Bu böreğinizin mükemmel şekilde kabarmasını sağlayacaktır.

Tekerlek şekilde yuvarlayabilir, düz tepsi böreği yapabilir ya da bohça şeklinde yufkanızı kullanabilirsiniz. Önemli olan böreğinizin lezzetidir. Lezzeti için sütü ve yumurtayı üzerine eklemeli, arasına soda dökmeyi unutmamalısnız. Terayağı ise en büyük sırrınız olmalı!