Eşler arası uyum neden önemlidir?

Eşler arası uyum neden önemlidir?

Birbirinize denk olmanızın mutlu bir hayata sahip olmanız açısından gerçekten önemli olduğunu bilmelisiniz. Çünkü yaşam, birbirine denk insanların birbirine denk kararlar alarak mutlu olmayı başarmalarını gerektirir. Eğitim, kültür, maddi güç açısından denk olmayan kişilerin evlilikleri de yürümez.

Sizi ilk hangi özelliği tahrik ediyorsa ilk o özelliği yüzünden ondan nefret edeceksiniz!

İnsanları tanıma konusunda biraz deneyim sahibi olmaya ne dersiniz? Dikkat çekici biri ile tanıştınız size gerçekten ilgi duyuyor. Siz de boş değilsiniz. İlk hangi özelliği dikkatinizi çekti? Kahkahası mı? Çok düzenli ve titiz olması mı? Yoksa cool tavırları mı? Hangi özelliği dikkatinizi çekip sizi etkiledi ise ilk olarak o özelliğinden nefret edeceksiniz.

Bu işin kanunu böyle!

İnsanları tanımayı da hayatınızda onlara yer vermeyi de bilmelisiniz. Ne kendinizi ne karşınızdaki insanı bıktırmamalısınız. Sağlıklı seçimler yapmak içinse denlik kuralına dikkat etmelisiniz. İlişkilerde denk olma durumuna dikkat etmiyorsanız bilmelisiniz ki bu uzun ömürlü olmayacak. Çünkü çabuk bıkacaksınız.

Bıkmadan, yorulmadan, yanındayken bile özleyip seveceğiniz insanı bulma konusunda aceleci davranmayın. Ya o değilse? Hayatınıza bir puzzle parçası gibi tam oturması gerekmez mi?