Erkeklerle kadınlar arasındaki farklar

Erkeklerle kadınlar arasındaki farklar

Erkek mi güçlü kadın mı?

Bir erkeğin öncelikle hayatını idame ettirmesi için kadına ihtiyacı vardır, kadını da bilinçli olarak erkeğe muhtaç olacak şekilde yetiştirmeyi seçen bir toplum var. İşte tüm bunları görerek kadın ile erkek arasındaki farklı bir şekilde anlamak gerekiyor. Kadının toplum nezdinde neden bu denli baskı altına alınması gerektiğini fark etmek gerekiyor, neden kadınlara bu kadar fazla sosyal baskı yapılıyor?

Erkeklerle kadınlar arasındaki fark direnç farkıdır. Gerçekte fizyolojik olarak erkeğin daha güçlü olduğunu biliriz ama duygusal anlamda kadınlar daha güçlü ve çok daha dirençlidir. Erkekler için zor atlatılan duygusal süreçleri kadınlar çok daha kolay bir şekilde geçirir, çünkü kadın mücadeleci ve analitik zekaya sahip bir insandır. Mücadele ederken sadece toplum baskısına karşı mücadeleyi elden bırakır, bu nedenle kadınların üzerinden geçinen erkeklerin sayısı günden güne artmaktadır.

Kadın ve yaşamsal mücadele!

Kadınlar erkeklerden çok daha büyük başarılara imza atabilirler, baskı altında olmak onları ciddi anlamda tüketmektedir.

Kendine güvenen kadınlar ile erkekler arasında fark kalmaz, kendinize güvenmeli ve hayatın her alanında olmaya özen göstermelisiniz.