Erkeklerin bu konuya ilgisi arttı!

Erkeklerin bu konuya ilgisi arttı!

Modern hayat kadın ve erkeğin arasındaki ilişkiyi değiştiriyor, kabul edelim erkekler kadınsılaşırken kadınlar erkeksileşiyor. Gerçekte sosyal hayatta cinsiyet rollerini çok fazla kalıplara sığdırmış olmak bu problemi yaşamamıza neden oluyor. Gerçekte ne kadınlar erkekleşiyor ne de erkekler kadınsılaşıyor. Hayat, rollerin cinsiyet değiştirmesinden ibaret değildir.

Bakımlı erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor, peki neden?

Çünkü artık temiz, hoş, güzel olmak sadece kadına yüklenen bir durum değil. Erkeklerin de güzel ve bakımlı olması gerektiğini biliyoruz. Erkeklerin bakımlı olmaya olan merakının artması, kadının beklentisi nedeniyle değil, erkeğin isteği ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle bakımlı erkeklerin sayısının artması erkeği kadınsılaştırmaz, insan olma beklentisini destekler.

Erkeklerin bakımlı olmaya artan ilgisi, güzellik merkezlerinde artık erkek müşterileri de görüyor olmak modern hayatın bir getirisi. Rollerin cinsiyetlerden bağımsız gelişmesi ve algının değişmesi ile gerçekleşiyor.

Bakım, erkeği erkek yapan detaylardan biridir.

Cilt bakımı, saç kaş bıyık favori için 3d kıl teknikleri, saç ekim merkezleri derken erkeğin bakı yaptırması gereken çok fazla detay var. Güzellik, erkeğin ya  da kadının tekelinde olamayacak kadar önemli bir kavramdır.

Bakım erkeği erkek, kadını kadın olmanın dışına çıkarmaz. Bakımlı, titiz, temiz erkeklerin modern erkek tanımına yakıştığını görmek zor olmamalı.