Erkekler neden uzun mesaj yazmaz?

Erkekler neden uzun mesaj yazmaz?

Erkeklerle iletişim o kadar zor ve yıpratıcı ki, konuşmayı yazmayı sevmeyen biriyle anlaşmak masayla ya da pencere ile anlaşmaya çalışmak gibi! Duyduğu, okuduğu halde ifade edemiyor olmaları biz kadınları çileden çıkarmıyor mu? Tahammül etmek ne kadar zor..

Karşınızda uzun uzun yazmayan, uzun uzun konuşmayan bir erkek varsa tüm ilişki varsayım üzerine gidiyor. Varsayımlar yanlış olma ihtimali yüksek olan düşünceler, önyargılardır. Bu nedenle birbirini tanıyamayan ve ne istediğini bilmeyen insanlar olarak hayatımıza devam etmek zorunda kalıyoruz. Uzun mesaj atmayan, kısa cevaplar veren, kestirip atan erkeklere siz de aynısını yapmaya ne dersiniz?

Kızlar kendinizi tutun, uygulamalı empati yaptırın!

Acımasız olmanın zamanı geldi bile! Artık kendinizi ağırdan almalısınız, iletişim kurmayı tercih etmeyen birine iletişim baskısı yapmayın. Bir şekilde tacize giriyor! Hayatını uzun mesajlarla taciz etmeyin, belli ki sizden gelecek olan uzun mesajları merakla beklemiyor!

Bir cevabınız hasret bırakın!

Kısa cümleler kurun, her durumu bildirmeyin, her şeyi anlatmayın. Sorusu olursa o an kısa bir cevapla geçiştirin. Biliryoruz susmak çok zor, kısa cevaplar yazmak da çok zor ama bunu yapmanız gerekiyor.

Durumdan rahatsız değilse, kısa cevaplar vermenizden ve az iletişim kurmanızdan memnun ise devam edip etmeyeceğinizi tekrar düşünün. Çünkü seven insan merake der, arar sorar ilgilenir.

Sizden ilgisini sakınan, ilgi pintisi bir adamla nereye kadar gidebilirsiniz?