Erkekler genelde ne düşünür?

Erkekler genelde ne düşünür?

Erkeklerin ne düşündüğünü anlamak için onların penceresinden hayata bakmak gerekir. Bakış açılarını görmek, hayatı onların gördüğü gibi görmek ve onlar gibi düşünmek biz kadınların kolay kolay yapabileceği bir şey değildir. Çünkü erkek bakışı, erkek aklı diye bir kavram var.

Biz kadınlar her zaman detaycı düşünür, detaylarla konuşuruz. Ama erkekler düz düşünür, detayları görmez. Ancak bu genelde böyle bilinir, erkekler çok daha fazla geleceği düşünür. İlerisi için uygun bir iş, maddi gelir, aile, çocuklar, sağlık hatta eğlence ve tatil planlarını yaparlar. Erkekler planlı hareket etmek, geleceği planlamak ve dolayısı ile yaşlılık planlarının yanı sıra çocukların geleceklerini de düşünmek zorunda hissederler.

Bir erkeğin pembe bir sakalı olsa, biz kadınların da mavi şapkaları..

Her zaman iki farklı cinsiyet olarak kalacağız. Hiç bir zaman tam anlamı ile birbirimizi anlamayacağız. Ama birbirimizin değerini bilebiliriz.

Farklı kaygılarımız olabilir, farklı ifade ediş şekillerimiz olabilir. Sevgi ortak payda olduğu sürece erkeklerin ne düşündüğünü bilmiyor bile olsak önemli olan bizim için de gelecek planlarında yer açmış olması değil midir?