Erkek şiddeti nasıl biter?

Erkek şiddeti nasıl biter?

Erkeğin kadın üzerinde kurduğu egomanya, toplumumuz ve tüm dünya için ciddi bir risktir. Vahşi doğada kendisiyle çiftleşmeyi red eden dişi yılanı öldüren ve daha sonra yemek isteyen erkek yılanın tavrı biz insanlar dünyasında geçerli olmamalıdır. İnsan olmanın hakkını vererek yaşamak, birbirimize bu yönde değer vermek zorundayız.

Kadınlara nasıl davrandığı bir erkek için en önemli karakter göstergesidir!

Yanında kendinizi saygın hissettiğiniz erkekler, size gerçek anlamda değer veren erkeklerdir. Bu tür erkeklerin sayısının neden azaldığını merak edenlere cevabımız ise, kadının eğitime ve kariyere önem vermesi olarak kısa ve net şekilde ifade edilebilir. Çünkü güçlenen kadının yanında erkek aşşağılık kompleksine giriyor. Kadının eğitim alarak, kariyerine önem vererek istediği yere gelebilecek zekaya sahip olduğunu gören erkek bunu engellemek için mücadele ediyor.

Bir baba, kız çocuğunun okuduğu okullardan gurur duyarken, erkek çocuğunun okuduğu okullardan daha fazla gurur duymak ister. Çünkü o erkektir. Erkek, ailesinin maddi ve manevi olarak arkasında olduğu çocukken kız çocuğu için iç güveyi mi alacağız yani diye maddi destek çekilir.

Kadına karşı yapılan bu ayrım sona erdiğinde erkek şiddeti de bitecektir.