En başarılı nemlendirici hangisi?

En başarılı nemlendirici hangisi?

Cildinizi hak ettiği şekilde nemlendirerek gençliğinizi uzun yıllar koruyabilirsiniz. Doğru nemlendirme için piyasdaki en iyi nemlendiriciyi kullanmanız gerekir. En iyi markayı değil, cildinizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikteki en iyi nemlendirici sizin için ideal nemlenricidir. Cildiniz kuru ise, yağlı bir nemlendirici işinizi görecektir. Cildiniz yağlı ise mat, yağlandırmayan bir nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendiricinizin aynı zamanda cildinizin ihtiyaçlarına cevap veriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Güneşe karşı koruma içeren uygun nemlendiriciler yaz döneminde mutlaka kullanmanız gereken ürünlerdir.

Belirtilere dikkat ederek en uygun kremi seçebilirsiniz

Göz çevrenize kesinlikle hiç bir nemlendiriciyi sürmemeye öze göstermelisiniz. Göz çevresi için özel kremler aynı zamanda nemlendirmeyi de sağlar. Bu nedenle tüm yüz için olan kremleri göz çevrenizden uzak tutmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Cildinizin dilinden anlıyor musunuz?

Bilinen markaların size ne kadar uygun olduğunu tester deneyerek görebilirsiniz. Ancak siz, mutlaka cildiniz hakkında uzman bir dermatologdan destek almalı, cilt doktoruna görünerek kullanmanızı önereceği nemlendirici kremlerin listesini almalısınız. Çünkü hassas ciltler için nemlendirme önemli, kırışıklıklarla mücadele etmek için en etkili yol olan nemlendirme asla ihmal edilmemelidir.