El falı nasıl bakılır

El falı nasıl bakılır

El falı nasıl bakılır

Ellerimiz avuç içersindeki gördüğümüz,görünen belirgin çizgiler,parmak yapımız ve parmaklar,hatta tırnaklarımız bizim kaderimizin gitmek istediğimiz hayat içersinde yönlerin hatta hayatın bizi götüreceği yolların yöntemlerin anahtarı olan ipuçları gösteren bölgeler.
Dünya üzerindeki herkesin doğumundan beri dünyayı bir algılayış ve dünyaya bir bakış şekli var tüm bunlara rağmen bu şekilleri kendine iyi ifade edemeyen sadece kafasında kurabilen ya da hayatının geri kalanı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlerimiz de bunu fallarda aramakta.
El falı da bu fal şekillerinin en eski ve en popülerlerinden olarak kabul edilmekte. Tarihi eski mısırla başlayıp eski hindistana ve oradan da daha eski uygarlıklara bağlanan el falı bir sanat olarak kabul edilmekte ve bu sanata şiromansi denmektedir.
El falı bakarken bir insan hakkında bilgi sahibi olmak ya da onun geleceği ile ilgili bir fikir edinip bir durumu anlatabilmek için önemli olan şey el falı bakmaya hangi parmakla başladığımızdır.Bunun için en yaygın başlama yöntemi de baş parmaktır.