El ayak şişmesi nedenleri, tedavisi

El ayak şişmesi nedenleri, tedavisi

El ve ayakların şişmesinde asıl neden ödemdir. Ancak ödem oluşmasında romatizmal etkenler söz konusu olabilir. Uzun süre el ayak şişlikleri yaşıyorsanız burada önemli olanın romatizma değerlerinize baktırmanız gerektiğini bilmelisiniz. El ayak şişlikleri, tuzlu tüketimi nedeniyle oluşabilir. Bu anlamda tuzlu ve kızartma türü yiyeceklerden bir şekilde uzak kalmaya çalışmanızı öneririz.

Ayak şişmeleri için ilk yardım nasıl olmalıdır?

Buz, şişlikleri tedavi etme adına önemlidir. Soğuk su, yüksek bir yere ayaklarınızı koymanız bu nedenle gereklidir. Aya şişmelerinde önlem olarak su içmeyi azlatırlar genelde, bu yanlıştır. Bol su içmeye devam etmeniz gerekir.

Ayak şişmeleri hamileliğe bağlı geliştiğinde ise su tüketimi azaltılabilir, doktorunuzun bu anlamda önerdiğini dikkate almanız gerekir.

Regl dönemi öncesi ödem, şişlik

Biz kadınlar öncelikle özel günlerde ödem sorunu yaşarız. Bunu engellemek içinse kiraz sapı çayının etkili olduğunu bilmenizi istiyoruz.

PMS döneminde kiraz sapı çayı tüketin

Yaz döneminden kurutacağınız kiraz saplarını yılın her zamanı demleyerek çay olarak tüketebilirsiniz. Böbrekleriniz için de şifalı olan kiraz sapı çayı, ödem ve şişlikler için birebirdir.