Ekonomik özgürlük neden önemlidir?

Ekonomik özgürlük neden önemlidir?

Erkek egemen toplumun kadınlara uyguladığı baskı, kadının sürekli olarak erkeğe hizmet etmesi ve kadının ikinci planda kalmasına yöneliktir. Eğer sizler hayatınıza sahip çıkmak istiyorsanız öncelikle kadın olarak ayaklarınızın yere basmasını sağlamak zorundasınız. Daha iyi bir yaşama sahip olmak için daha zengin bir eşe değil daha iyi bir işe ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Yaşam kalitenizi ele aldığınızda hayatınızda ne olmasını istiyorsanız o şeyin olması için öncelikle kendinizin mücadele vermesi gerektiğini, hayatın sadece istekleriniz ve seçimleriniz üzerine gelişen bir olgu olduğunu fark etmenizi öneriyoruz.

Ekonomik özgürlüğü olan kadın saygı duyulan kadındır. Ancak günümüzde ekonomik özgürlüğü olan kadın erkek gözünde parası yenilebilir kadın olarak görülmektedir.

Eğitimli, çalışan bir kadın olarak karşınızdaki erkeğin size ne şekilde yaklaşması gerektiğini de net bir şekilde görmelisiniz.

Saygı duyulan bir kadın olarak, erkeğin sizi kullanmasını engellemek adna sosyal yaşamdaki yerinizi ekonomik özgürlüğünüzü elinize alarak sağlayabilirsiniz.