Duygularınız değişiyor, engel olamıyorsunuz

Duygularınız değişiyor, engel olamıyorsunuz

Bazen karşınızdaki insan değişir, bazen siz değişmişsinizdir. Değişim kişinin engel olamayacağı bir durumdur. Değişmek, hayatın devamlılığının bir gerekliliğidir. Düşüncelerinizin değişmesi sizi korkutmamalı. Bir an gelir, asla vazgeçmem dediğiniz şeylerden bir kalemde vazgeçersiniz. Çünkü artık farklı düşünüyorsunuzdur. Farklı hissediyor olmaktan suçluluk duymayın. Evlilikler bu değişim yüzünden bitiyor, değişen siz veya eşiniz olabilir.

Değişen duyguları tekrar eski haline getiremezsiniz. Çünkü değişmenin anlamı bilinç altınızda farklıdır. Zannettiğinizden çok daha fazla etken vardır. Değişimi kabul etmek ve hayatın getirdikleriyle hayatı devam ettirmek gerekir.

Son derece farklı düşüncelere kapılabilirsiniz, değişimin nedenini sadece kendinizde aramamalısınız. Değişim her zaman haklıdır, kalbinizin sesini dinleyerek hayata devam etme hakkınız her zaman var.

10 yıllık evlilikler, 20 yıllık evlilikler bitebilir

Siz her ne kadar pozitif olmaya çalışsanız da, evliliğiniz için elinizden geleni yapmaya çalışsanız da hatta duygularınızın değiştiğini dahi kabul etmek istemeseniz de değişim gelir. Engel olamazsınız.

Hayatı akışına bırakmak bazen en güzelidir.