Düşük tehlikesi yaşarken nelere dikkat etmeli?

Düşük tehlikesi yaşarken nelere dikkat etmeli?

Anne olmak isteyen kadınların en büyük problemlerinden biri de ilk 3 ay yaşanılan düşük tehlikesidir. Yememeniz gereken, yapmamanız gereken şeylere dikkat ederek ve bu dönemi çoğunlukla dinlenmeye ayırarak sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Anne adayının bünyesi burada çok önemlidir. Mide bulantıları, yemek yiyememe halsizlik ve bağışıklık sistemini düşüreceği için beslenmeye de bir şekilde dikkat etmeye çalışmak gerekir. Çünkü bebeğin beslenmesi, annenin beslenmesine bağlıdır. Eğer sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirilmek isteniyorsa sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek isteniliyorsa ki hiç şüphe yok, bu dönem dinlenmek ve beslenmek öncelikli olmalıdır.

Bazı kadınlar için bu durum genetiktir!

Annenizde de aynı riskler bulunuyor, sizde de öyle! Çünkü her kadın annesinin genetik haritasına kadın hastalıkları anlamında sahiptir. Örneğin, annenizin menepoza girme yaşı ile sizinki de yakındır. Bu durumda annenizin nasıl bir hamilelik dönemi geçirdiğini öğrenin, aynı risklere hazır olun.

Acı bal, istakoz vs gibi riskli yiyeceklerden mutlaka uzak durmalısınız. O döneme kadar yemediğiniz hiç bir şeyi yememelisiniz, size dokunup dokunmayacağını bilmediğiniz yeni tatları bu dönem tüketmemeye çalışmalısınız.