Depresyonla savaşırken

Depresyonla savaşırken

Ruhunuzu bunalmış hisseder, hayattan keyif alamazsınız. Tüm bu hissettiklerinizin arkasında gerçek nedenler vardır. Gerçek nedenler size hayatı algılama şeklinizde değişikliğe neden olur. Depresyona giriyor olmanızın da nedenleri vardır. Maddi sorunlar, manevi sorunlar, değerinizi bilmeyen size kendinizi değersiz hissettirenler. Genel anlamda sevgisizlik tüm bu depresyon belirtilerinin nedenidir.

Depresyonla nasıl savaşabilirim?

Öncelikle kendinizi sevmelisiniz. Hayattak keyif almayı bir şekilde başarmalısınız. Çok para harcayarak mutlu olamazsınız, küçük mutluluklar yaratmanız gerekiyor. Kendinizi değersiz hissettiren her şeyi, her insanı hayatınızdan uzaklaştırmalısınız. Depresyon, kişinin evden dışarı çıkmasını engeller. İnsanlarla bir araya gelmesini engeller. Kendini sevmez, kimseyi de sevemez hale gelmesine neden olur.

Mutlu olmayı önce siz istemelisiniz, bunu seçmelisiniz

Depresyondan çıkmayı, depresyonda olmayı red etmeyi bilmelisiniz. Kendinizi mutlu edeceğiniz bir hayata sahip olun. Bencillikleriniz olsun, hayata dair kendinizi sevdiğinize dair beklentileriniz olsun. Depresyon, kişinin büyük bir sevgisizlik içerisinde olması yüzünden gelişir. Nasıl ki beden sağlığı önemlidir, ruh sağlığı da bu anlamda önemlidir. Ruhunuzun ihtiyaç duyduğu tek ilaç sevgidir. Önce kendinizi severek başlayın.