Demokrasi şehitleri son yolculuklarına uğurlanıdılar

Aralarında Mustafa Varank’ın ağabeyinin de olduğu demokrasi şehitlerinin Fatih Cami’ndeki cenaze töreni yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı
Bu cenaze töreni önemli. 15 Temmuz şehitlerimiz var. bu şehitlerimizin de peygamberlik makamından önceki makam uğurluyoruz. Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine tahammül edemeyenlerin, ne yazık ki devletimizi ele geçirme hareketi 15 Temmuz’da silahlı eyleme dönüşmüştür.

Şu an itibariyle 161 şehidimiz var. Demokrasilerde halkın talebi Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasa olarak gerekli, halkın talebi gözardı edilemez. Kardeşlerim, biz bugüne kadar hep duygusallıkları geri aldık, kararlarımzı düşünürken bin düşündük bir verdik.

Şimdi de aynı şekilde olumlu bir şekilde bu adımı attık. Kardeşlerim, şunu untmayın, bizler intikamcı değiliz. En büyük intikam sahibi Allah’tır. Bu ülkede bildiğiniz gibi yasma organı vardır, yürütme ve yargı vardır. Bunlar bu organları çürütmeye çalıştılar ama başaramadılar. Dün itibariyle yargıyı eline geçirmiş olan bu örgüt şimdi teker teker dökülüyor. Şu anda da yargı bunlardan binlercesini açığa almış, gözaltına almış durumda.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.