Dehşeti yaşayan mimar saatlerce yardım beklemiş

İzmir’in Alsancak semtinde evinde yalnız olduğu sırada kimliği belirsiz bir kişinin saldırısında dövülüp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 68 yaşındaki mimar Ayla Coşkunlar’ın olay günü yaklaşık 5 saat yaralı halde yardım beklediği ortaya çıktı.
30 yıllık eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan aynı yaştaki Sabri Coşkunlar, “Olay günü gürültüyü duyanlar olmuş, ancak ‘Aile kavgasıdır’ diye müdahale etmemiş. Oysa bizim hiçbir zaman öyle bir kavgamız olmadı. Atalay Filiz, İzmir’de nasıl yakalandıysa, aynı hassasiyetin eşimin katilinin yakalanmasında da gösterilmesini istiyorum” dedi.
Alsancak Semtinde geçen 27 Mayıs’ta öğle saatlerinde meydana gelen olayda, mimar Sabri Coşkunlar, bir işi için sabah ayrıldığı evine saat 19.30 sıralarında geldiğinde, birinci kattaki kapının ziline bastı. Kendi gibi mimar olan 30 yıllık eşi Ayla Coşkunlar kapıyı açmayınca, Sabri Coşkunlar, anahtarıyla kapıyı açmaya çalıştı. Ancak kilidin üzerinde anahtar takılı olması nedeniyle başarılı olamadı ve alt katta bulunan işyeri çalışanlarından yardım istedi.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.