Çok seven kaybediyor, az sevin sizin olsun!

Çok seven kaybediyor, az sevin sizin olsun!

Karşınıza çıkan insanı çok sevdiğinizde mutlaka karşı tarafın az sevdiğini düşünürsünüz çünkü sevginin ucu bucağı yoktur. Sizin sevginizin sınırlarını sadece siz bilebilirsiniz. Yaptığınız her fedakarlıktan mutlaka bir bekleti doğar. Bu beklenti sizi mutsuzluğa kadar götürecektir. Beklentinizi karşılayamayacağına inandığınız kişi için asla fedakarlık yapmamalısınız. Çünkü fedakarlığı sınırları olmalıdır, sizi bu beklentiye mecbur bırakacak denli büyük fedakarlıklarınız hayata küsmenize dahi neden olabilir.

Sevdiğiniz insan sizi sevmeyebilir, sevmek zorunda da değildir!

Her anne evladını çok sevecek diye bir kural olmadığı gibi her sevgili de sevgilisini çok sevecek diye bir kural olamaz. Sevme işi zor iştir. Kendinizi çok fazla kaptırmamanız gerekir. Yaşam kalitesi adına sahip çıkmanız gereken değerlerden taviz verdiğinizde kendinize olan saygınızı kaybettiğinizde bu sorunların daha da büyüdüğünü fark edersiniz.

Yaşam mucizedir, mucize ise sizsiniz!

Değerli olduğunuzu her anlamda özel olduğunuzu anımsayın. Size kötü davranan insanlar üzerinden beni sevsin diyerek fedakarlıklar yapmaya devam etmeyin. Çünkü hiç kimsenin kalbine sevgiyi yerleştiremezsiniz. Sevgi, insanların bir takım beklentiler yaşadığı ve sonunda yaptığı fedakarlıklardan pişman olduğu bir süreç. Sevgide bencil olmayı başardığınızda gerçek mutluluğu da başarmış olursunuz.