Çocuklarınız sizi koşulsuz sevmiyor

Çocuklarınız sizi koşulsuz sevmiyor

Anne baba ve çocuk arasındaki ilişki dönüşüm içerir. Çocuğunuza karşı ne kadar merhametli, verici olursanız çocuğunuz da size karşı aynı hisleri yaşar. Küçüklük dönemindeki davranışlarınızı her zaman hatırlar. Sevgisiz ebeveynlerin çocukları da anne babaya karşı sevgi besleyemez. Aslında çocuklarınıza karşı bencil davranarak onların sahip olması gereken anne baba sevgisini de ellerinden almış olursunuz. Davranışlarınız, çocuğunuzun size karşı olan davranışlarını belirler. Her ne kadar sizin vermediğiniz sevgiyi ve maddi desteği size vermeye çalışsa da, yetişkin döneminde hatıraları size karşı bencil, sevgisiz olmasına neden olur. Duygularınızın yansımasını gördüğünüz çocuklarınız, önce sizin sevgi vermenizle sevgi dolu bir bireye dönüşür.

Çocuk aldığını verir, koşulsuz değildir!

Koşulsuz sevmesi gereken kişi anne babalardır. Saygı görmeyi hak ediyorsanız, saygı göstermeyi biliyor olmanız gerekir. Çocuklarınıza vermediğiniz bir şeyi alamazsınız.

Çocuklara karşı davranışlarınız içten gelir, içinizden gelen şey sizi iyi anne baba yapar veya yapmaz. Vermediğiniz duyguları çocuğunuzun kalbinde yeşertemezsiniz.