Çocuklarda ishal, alerji ve dahası

Çocuklarda ishal, alerji ve dahası

Sağlıklı çocuklar yetiştirmek için

Modern buğdaylarda gluten miktarı %60 ile 80 arasında. 23 bin türlü gloten türü var. Bunların her biri teker teker alerjiye neden oluyor. Bedenimiz buğdayın bu proteinlerini kullanmaya musait değil. Bebek büskivitleri de bu nedenle alerjik olabilir. Kabızlık, ishal, mikrop kapmış da olabilirsiniz fakan gluten alerjisinin de bir belirtisi olabilir.

Sağlıklı olmak için sağlıklı ürünler

Hybrit buğdayın kromozomu 40 ile 48 arasında değişiyor. Bizim kromozumuzdan 7 kat daha fazla, büyük uyumsuzluk söz konusu oluyor. Çok titiz annelerin çocuklarının bağışıklık sistemi kolay çöküyor, bağışıklık sisteminin gelişmesini güçlenmesini engeleyecek kadar temiz ve hijyenik bir ortamda olmak çocukların ilerde alerjik bir bünyeye sahip olmasına neden oluyor.

Sağlıklı beslenmeli

Sağlıklı çocuklar yetiştirmek için her şeyin doğanı her şeyin organiğini kullanmalısınız. Sağlıklı besleniyor olmanın dışında sağlıklı bir yaşam alanına sahip olmayı da önemsemelisiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için evde mayalanan yoğurtları kullanmanız gerekir. Mutlaka her anne evde yoğurt mayalamalıdır.