Çocuk doğurmak neden bu kadar önemli?

Çocuk doğurmak neden bu kadar önemli?

Hayatınıza yeni bir sevgi, yeni bir amaç getirmek en önemlisi de yaşlandığınızda arayanınız soranınız olması için bir çocuk sahibi olmak istersiniz. Fakat çocuk sahibi olmak sadece bunlardan ibaret değil, çocuk hayatınıza getirdiği neşe ve sorumluluktan öte bedeninize sağlık da getiriyor. Kadın bedeni hamilelik döneminde iyileşiyor, mevcut bir çok hastalık son buluyor.

Ms gibi, kadın hastalıkları gibi bir çok şey hamilelik sonrasında bedende kalmıyor. İyileştirici gücü sayesinde anne olmanın bedensel anlamda da sağlamlık şansı yarattığını görüyoruz. Aynı zamanda psikolojik bir çok rahatsızlığı yenmeyi, daha güçlü bir karaktere sahip olmayı sağlayan annelik duygusu kadının ömrü hayatında sevgi anlamında varabileceği en üst düzey.

Doğru baba adayı ile annelik tadını çıkarabilirsiniz, yanlış erkekle bu bir kabusa dönebilir!

Baba, anne ve çocuğun maddi ve manevi sorumluluğunu almaya hazır olmalıdır. Eğer bu sorumluluk ağır geliyorsa bu yola girmemelidir. Anneler için çocukları ön planda olacağı için baba adayının ikinci planda olmayı da kabul etmesi gerekir.

Kadının çocuk sahibi olması manevi olarak doyuma ulaşması demektir, fedakarlık yapma gücünün sınırlarını zorlayacağı uzun bir dönem kadının hayatının en mutlu dönemidir.

Çocuk sahibi olduktan sonra karakterinde pozitif değişimler olduğu gibi negatif yönde değişimler de olabilir. Annelik, her kadının altından kalkabileceği bir durum değildir.