Çocuğunuzla iletişiminiz nasıl?

Çocuğunuzla iletişiminiz nasıl?

İletişim özellikle anne çocuk arasında kaliteli olmak zorundadır. Çünkü çocuğunuzun gözünde siz dünyaya açılan tek pencere, tek kapısınız. Sizinle olan iletişimi ileride sosyal hayatında, iş hayatında kuracağı ilişkiler için bir zemindir. Çocuğa nasıl davranmanız gerektiği konusunda mutlaka detaycı olmalı ve kaliteli zaman kaliteli iletişim konusunda ısrarcı olmalısınız.

Birlikte kitap okuyabilir, veya sizinle yapabileceği eğleneceği hobiler keşfedebilirsiniz. Birlikte kek yapıyor olmak bile anne çocuk arasındaki iletişimi son derece güçlendirecektir. Çocuğun ihtiyacı olan kendisinin özel olduğunu bilmektir. Çok sevildiğini, ancak bu sevgi karşısında şımarmaması gerektiğini fark etmelidir. Sevildiğinin farkına varan çocuğun öncelikle değerli olduğunu hissedeceğini bilmelisiniz. Değerli olduğunu bilmek ise başarılı olmak için gereken ilk şeydir.

Mutlu, başarılı, kendinden emin bir çocuk yetiştirmek için çocukla olan iletişiminize bakın. Eğer zorla tutar öperseniz, sürekli olarak emir vererek konuşursanız ileride kendisine böyle davranan insanların kendisini sevdiğini düşünecektir. Çünkü ebeveyn olarak çocuklarla iletişim kurarken aynı zamanda iletişimin onlara öğrettiğimiz ilk şey olduğunu bilmeliyiz.

Çocukla iletişim bu nedenle önemlidir, dikkat etmek gerekir.