Cips paketinden çıktı! 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti…

Cips paketinden çıktı! 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti…

Hindistan minik Meeseala ağlıyor… Önceki gün yaşanan olayda iş adamı babası Lakshman Rao, minik Meeseala’yı süt alması için bakkala yolladı. Bakkalda sütün yanı sıra domates soslu Yellow Diamond Rings isimli patates cipsini de alan çocuk eve geldi.

Hindistan’ın güneyindeki Eluru’da yaşanan olayda eve gelince baba Lakshman paketi açtıktan sonra çocuğa verdi. Fakat iş adamı, paketin içinde plastik bir oyuncak olduğunun farkında değildi. Yakın zaman önce vizyona giren Emoji Filmi’ndeki karakterin yer aldığı plastik oyuncağın yer aldığı paketteki cipsi yemeye başlayan çocuk yeşil oyuncağı da mideye indirmeye çalıştı.

Fakat oyuncak boğazından geçmeyince minik çocuk boğuldu. Önce fenalaşan Meeseala’ya ilk müdahaleyi ailesi yaptı. Fakat ilk müdahale başarılı olmayınca Eluru Hastanesi’ne götürüldü. Burada da doktorların bütün müdahalesine tepki vermeyen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Lakshman, patates cipsini üreten şirketten şikayetçi olduğunu açıkladı. Polis de olayla ilgili bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Sözcü