Çin astrolojisi

Çin astrolojisi

Çin astrolojisi

Çin astrolojisi dünyanın kuruluşu ile birlikte gelen ve neredeyse tarihi ona kadar dayanan antik çin takvimi üzerine kurulmuş bir bilgilendirme düzeyidir. Bu sistem tamamen ayın dünya etrafında dönüşü ya da güneş ay uyumu üzerinde konumlanır.Bu hesaplamaların diğer bizim bildiğimiz ve daha popüler olan normal astroloji ile çok derin ve çok fazla görüş ve bilgi ayrılıkları vardır.
Çin astrolojisinde geleneksel değerler olan ay ve güneş hareketleri bunların birbirleri etrafındaki hareketleri esas olarak kabul edilip temel bunun üzerine kurulsa da çin antik zamanlarından kalma elementler üzerine de bir sürü esas yazılıp bunun üzerine bir algılayış şekli olması da tavsiye edilmiştir.
Çin astrolojisi aslında normal klasik astrolojisinden çok daha fazla kullanılması tavsiye edilen hatta kendi halkının direkt olarak bunu kullanıp iş aşk aile ve toplumsal yaşamını bundan alacağı tavsiyeler üzerine kurulması istenen bir astroloji şeklidir.Aslında bundan da çok yazılmamış ama yazılı gibi uygulanması istenen bir düşünce şeklidir ve çok da önemlidir.