Cildinizi yalnız bırakmayın!

Cildinizi yalnız bırakmayın!

Yaz dönemi cildinizin özel bakım istediğini bilmeniz gerekiyor çünkü güneşin yaşlandırıcı etkisinden, güneşin zarar verici yönlerinden kendinizi korumanız gerekiyor. Güneşe zarar veriyor, faydasından çok zararı oluyor. Mutlaka güneş korumalı yüksek faktör kremler kullanmak gerekiyor. Cildinizi korumasız bir şekilde güneşe karşı yalnız bırakmamalısınız. Sadece güneş lekeleri değil aynı zamanda erken kırışıklıkların da bir nedeni olan güneş, tahmininizden çok daha fazla zarar verici etkiye sahiptir.

Kışın cildinizi nemlendirmeli, yaz dönemi mutlaka korumalısınız!

Erken yaşlanmak istemiyorsanız cildinize sürmeniz gereken ürünlerin dışında beslenmenizde de dikkat etmeniz gereke bol su tüketimi, C ve E vitamini tüketimi gibi detaylar da yer alıyor.  Cildin helejon ihtiyacını karşılamak için öncelikle yaz döneminde kavun karpuz tüketimine ağırlık vermelisiniz. Yazın cildiniz için yapabileceğiniz çok şey var, tüm bunları ihmal etmeden ve son derece dikkatli davranarak yaz mevsimini zarar görmeden geçirmeniz gerekiyor.

Kusursuz bir cilde kavuşmanın yolları!

Gençliğin cilt güzelliğinde en büyük etken olduğunu biliyoruz, peki ya gençliği korumanın yolları yok mu? Gençliği korumak için cildinizi yormamanız gerekiyor. Düzenli olarak kil maskesi yapmanın gözenekleri açık tutmanın, güzenek sıkılaştırıcı ürünler kullanmanın yüz güzelliğinizin duruluğu adına ciddi anlamda önemli olduğunu bilmeniz gerçekten önemli.

Yaşlandırıcı tüm etkilerden uzak durmak dolayısı ile güneşten uzak durmayı başarmak gerekiyor. Yüzünüz üçün 50 faktör kullanmanız gerekiyor. Cildinizin kusursuz güzelliğe sahip olması, karma yağlı veya kuru cilt tipine uygun ürünler kullanmanızı gerektiriyor. Cildinizi sevmeli, ihtiyacını bilerek ürün tercih etmelisiniz.