Cildinize bahar bakımı

Cildinize bahar bakımı

Bahar ayları cilt bakımı yapmak için idealdir. Çünkü cildinizin güneş için hazır olması gerekir. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın ilk şartı bakım yapmayı bilmektir, cildinizin gerçekten neye ihtiyacı olduğunu görmek ve buna göre bakım uygulamak gerekir. Cildinizin güneş karşısında savunmasız kalmamaları için nemlendiriliyor olmaları gerekir. Cilt tipine göre ihtiyacınız olan nemlendiriciyi bulmanız gerekir. Nemlendirici seçiminde önemli olan yağlanırmadan nemlendiren, rahahtsız etmeden her zaman kullanabileceğiniz ürünleri seçmektir.

BB krem ve CC krem farkı

Kapatıcı olarak hem güneş koruyuculu hem nemlendiricili hem de cilt tonunu düzgünleştirici ürünleri tercih etmeniz gerekir. Piyasada farklı markalara ait BB ve CC kremleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Kapatıcı olarak cildinize nefes aldırmayan ürünleri asla tercih etmemelisiniz. Cildinizin nefes alıyor olması, sağlıklı ve güzel kalması için önemlidir. Nefes almayan cilt sivilce sorunları doğuracaktır. Bu nedenle kalitesiz kapatıcılar cildinizin bozulmasına neden olur ve asla tercih edilmemelidir.

Bahar bakımı cildinizin bahar meyveleri ile şımartılmasıdır!

Kayısı, çilek, böğürtlen gibi meyveleri direkt olarak cildinize koyabilir, cildinizin canlanmasını kolay ve pratik yoldan sağlayabilirsiniz!