Cildiniz yaza ne kadar hazır?

Cildiniz yaza ne kadar hazır?

Cildinizin yaz döneminde sağlıklı olması için bahar meyvelerine, bahar aylarında yapacağınız cilt bakımlarına önem vermelisiniz. Çünkü cildiniz aynı zamanda sağlık aynanızdır. Güzelliğin bir diğer adı da sağlık olduğuna göre neden cildinize gereken bakımı yapmıyorsunuz? Kendine bakan kadın kozmetiklerin arasında kaybolan kadın değildir, kendine bakan ve cildini geç tutan kadın pratik kürlerle cildini beslemeyi bilen ve yedikleri, içtikleri ile cildinin genç kalacağını bilen kadındır.

Kırmızı meyveler, kayısı gibi turuncu meyveler özellikle karpuz cildiniz için çok şifalıdır. Bahar meyvelerinin cildinizin hayatını kurtardığını bilmeli, her türlü bahar meyvsini bol bol tüketmeye gayret etmelisiniz.

Bakımlı kadın cildi ile kendini gösterir!

Her zaman güzel olmanın hakkını vermek istiyorsanız meyveleri hem yiyebilir hem cildinize sürebilirsiniz. Mantığınız şu olmalı; yemediğim şeyi asla cildime sürmem!

Kadınlar Dünyası takipçisi olmanın ayrıcalığını yaşamanızı istiyoruz, size özel bir bahar dönemi cilt maskesi tarifi vermek istiyoruz! İşte size özel yüz maskesi tarifimiz;

Esmer şeker, muz! Sadece bu iki malzeme ile cildinizi yaza hazırlayabilirsiniz. İki kaşık esmer şeker ve bir parça muzla! Muzun ucunu esmer şekere batırarak cildinizi peelingleyin, haftada bir uygulayın, farkı göreceksiniz!