Çatlayan kuruyan topuklar için özel bakım

Çatlayan kuruyan topuklar için özel bakım

Yaz geldi, sandaletler açık ayakkabılar kullanıyoruz. Ayak bakımımız çok daha önem kazanıyor. Kuruyan, çatlayan topuklarımız için daha hassas olmak zorundayız. Ne yaparsak yapalım ayak bakımında hep eksik birşeyler oluyor, tam olarak nemlendiremiyoruz. Pedikürü ihmal etmesek bile yine de topuklarda meydana gelen derin çatlakların önüne geçmek çok zor.

Evde pratik bir bakım uygulayabilirsiniz!

Pedikür sonrasında topuklarınız için özel bir bakım yapmanız yeterli. Vazelin ve aspirin ile topuklarınızı daha temiz ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu uygulama için bir kutu vazelin içerisinde 5 adet aspirin eklemeniz gerekiyor. Aspirinleri toz haline getirin ve vazeline karıştırın. Sonrasında ayaklarınıza topuk bölgesi dahil, ince deriye sürmeden yani ayağın üstüne değil sadece altına uygulayarak yedirin. Naylon bir poşeti ikiye bölün tabanınıza poşetin bir kısmını kapatın ve çorabınızı giyin. Pedikür sonrasında bunu uygulayın ve bir gece sabaha kadar bu şekilde beklemesini sağlayın.

Bu bakımı pedikür sonrasında 3 gece uygulayın. Her ay bir kere pedikür yaptırarak bu uygulamayı yapmanız topuklarınızın pembe, bakımlı, sağlıklı ve güzel olmasını sağlayacak.