Çalışan kadın için pratik güzellik sırları

Çalışan kadın için pratik güzellik sırları

Çalışan kadınların güzelliklerine ayırmaları gereken bir vakit varsa o vakit başka şeylere kolaylıkla harcanabiliyor. Kuaföre gitmek için dahi vakit bulamayan çalışan kadınlar için pratik güzellik sırları veriyoruz. Öncelikle cildiniz, elleriniz ve saçlarınız için siz başka şeyler yaparken uygulayabileceğiniz bakım önerilerine göz atmaya ne dersiniz?

Ego tehlikelidir, bakıma ihtiyacım yok ben böyle de güzelim diyorsanız bu egoyu mutlaka yenmeniz gerekiyor. Çünkü bakımsız güzellik diye birşey yoktur.

Çalışan kadın kısa süre içerisinde tırnak bakımı nasıl yapabilir?

Salataya sıktığınız limonun arta kalan kısmıyla tırnaklarınıza ve ellerinize hemen bakım yapabilirsiniz. Limon hem tırnakları güçlendirir hem ellerinizi nemlendirir ve lekeleri giderir. Bu nedenle pratik ve her zaman uygulayabileceğinzi bir yöntem olarak her kadının bilmesi gereken bir detaydır.

Saç bakımında ise saç kreminizi saç diplerine uygulamadan, şampuanınızı sık sık değiştirerek, saçlarınıza dip masajı yaparak yıkayarak saçlarınızın daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımı tüyoları nelerdir?

Cildinizin temiz olması için gözeneklerinizi açmanız gerekir. Esmer şeker ve kahve telvesi ile cildinize peeling yaptığınızda cildiniz için gereken hijyeni sağlarsınız. Cildinizi nemlendirmek içinse göz çevreniz haril süt kaymaklarını değerlendirebilirsiniz. Evde pratik bakım kürleriniz içerisinde cilt bakımı en önemlisidir.

Önerilerimizi dikkate almanızı öneriyoruz.