Büyük aşklar neden biter?

Büyük aşklar neden biter?

Büyük aşkların her zaman bitmeye mahkum olmasının arkasındaki sır, kişilerin öncelikle bencilliklerini yenmek için kendileri ile mücadele etmemeleridir. Çünkü insan, biz olmayı başaramadığı noktada bencilliğine yeniliyor demektir. Bencilliklerdek kurtulmayı başardığınız ölçüde büyük aşkları kaybetmezsiniz.

Erkekler kolay vezgeçiyor!

Aile etkeni erkekleri çok fazla etkiliyor. Ailesinin beklentilerine uygun bir kız bulma hayali, gerçek aşk hikayelerinde sahteliklerle son bulmaya neden oluyor. Aileler erkeklerin düşüncelerini ve seçimlerini etkiliyor. Bu nedenle erkeklerin büyük aşktan vazgeçebilen bir yapıya sahip olduğunu genelleyebiliriz. Bu çoğu zaman gerçek aşkı hak edip etmeme ile ilgili değildir, aşkın kimyasıyla ilgilidir.

Kadınlar da kolay vazgeçiyor!

Kadınlar, ideal erkek özelliklerinden taviz vermemek için gerçek aşktan vazgeçebiliyor. Maddi durum, denklik, daha iyi bir seviye bekleyerek erkekleri kolayca eleyebiliyoruz. Beklentilerimizi karşılayacak erkeklerle evlenmeyi seçiyoruz. Aşkın kimyası ile ilgili olan bu durum aslında aşkın yaşanışını tetikliyor.

Peki ama nasıl?

  • Seversiniz, evlenirsiniz adı mutluluk olur.
  • Seversiniz, ayrılırsınız adı aşk olur.

İşte aşkın kimyası, ayrıldığınız kişi aşkın kimyasının bir parçaısıdr. Ayrıldığınız için.