Bu pazartesi bikini diyetine başlıyorum!

Bu pazartesi bikini diyetine başlıyorum!

Pazartesi gelmesin diyenler burada mı?

Her kadın bu ara bu kelimeyi sık sık kullanıyor. Baharın gelmesi ile birlikte aşırı kiloların daha fazla dikkat çektiğini ve aza bikini giymek, kumsalda boylu boyunca uzanmak için fit bir bedene sahip olmak gerektiğini biliyoruz. Peki bikini diyetleri için en sağlıklı seçin hangisi? Pazartesi sendromuna bir de diyet gerginliğini eklemek ne kadar doğru?

Gergin bir dönem, özelikle Mart ve Nisan aylarında alınan zayıflama kararlarının Eylül ayına kadar uygulanamamış olması bu ara her kadının korkulu rüyası. Peki ama neden daha iyi bir alternatif, daha iyi bir odaklanma tercih etmiyoruz?

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre kadınların diyet algısı mevsimsel olarak tetikleniyor. Yapılan reklamlar kadınların zayıflama isteğini uyandıracak türden özellikler içeriyor. Oysa ideal kiloda olmayı istemek mevsimsel bir algı değil yaşamın tamamını ilgilendiren bir durum olmalıdır.

Şok diyet yapmak akıl işi değil!

Ani yeme içme azaltmanızın metabolizmanızı şaşırtacağını ve hasta olma ihtimalinizi yani bağışıklı sistemi zayıflıklarını arttıracağını biliyor musunuz?

Asla önerilmiyor!

Şok diyet sağlıksız bir seçim, kilo vermenizi sağlıyor olsa da sağlığınızı ciddi şekilde tehdit ediyor.

Ne yapmalı?

Baharla birlikte bedeninizi tazelemeniz, yenilemeniz gerekir. Bol su içiyor olmak, organik beslenmek, yürüyüş yapmak ve şekerli gıdaladan kızartmalardan uzak durmak kilo vermeniz için yeterlidir.