Bu gözlerden hiç birşey kaçmıyor!

Bu gözlerden hiç birşey kaçmıyor!

Çoğu kadın hayatındaki erkeğin gözünden bir çok şeyin kaçtığını düşünüyor, oysa erkekler ne demek istediğimizi de ne yapmak istediğimizi de çok rahat anlayabiliyorlar. Sadece bizler kadar fazla kelime kullanmıyor, iletişime girmeyi tercih etmiyorlar. Erkeklerin dünyasında kadnın yeri sadece cinsellik ve ev hayatıdır. Çünkü erkek, kadınla kanka olamayacağını düşünür. Sevgili, eş olarak kadına hayatında bir rol bir alan vermiştir, orada tutmak da ister. Bu nedenle kavga etmek istersiniz ama etmezler, çünkü kavga ederek bir sonuca varılamayacağını görürler. Ancak bu şekilde birlikteliğin devam edebileceğine karar vermişledir, tartışmaya girmek istemezler.

Bilen, fark eden erkek önemlidir!

Çünkü sizi anlıyordur, ah bir de iletişime geçse! Bazen konuşmadan, tartışmadan rahatlayamayız. Ama bunu anlamaları çok zor, bu nedenle hayatınızdaki erkek gözlemci, farkında fakat iletişim sorunu olan biri ise bunu ona ne bir şekilde belirtin. Büyük biriktirmemek için iletişim kurmak istediğinizi ve sorunları da tıpkı güzel duyguları paylaştığınız gibi paylaşmak, konuşmak ve rahatlamak istediğinizi bilmesini sağlayın.

Erkeğin iletişimden kaçmaması için iletişiminizi güçlendirin, pozitif iletişim kurmayı öğrenmeniz gerekiyor. Cümlelerinize pozitif bakışla başlayın, sıradan gündelik sorunları büyütmeyin ve sürdürmeyin. Sizin iyi bir tartışmacı olmadığınızı düşündüğü için yanıtsız kalıyor olabilirsiniz.

Hayatınızdaki erkeğin sizi anlaması yetmez, anladığını göstermesi de gerekiyor. Bu nedenle iletişim problemini aşmanız önemli, öncelikle triplerden kaprislerden vazgeçmeyi bilmelisiniz.