Bronzlaşma teknikleri

Bronzlaşma teknikleri

Bronzlaşırken dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Bunlardan ilki, doğru sürelerde ve doğru şekilde güneşlenmektir. Tercih edeceğiniz güneş kreminin bronzlaşmanızda etkili olması da önemlidir. Bronzlaşmanızı engelleyen güneş sütü kullanımından uzak durmanız, güneş kreminizin havuç yağı içermesine dikkat etmeniz gerekir.

Güneşsiz bronzlaştırıcılardan uzak durun!

Son derece etkili ancak bir o kadar zararlıdır. Kanserojen olduğu tespit edilen ancak herkesin korkmadan bir şekilde tercih etmeye devam ettiği güneşsiz renklendiriciler tercih edilmemelidir. Cildinize dolaylı olarak renklendirici ürünleri kullanmamalısınız, özellikle de belirli bir süre renk değişikliği yapan ürünlerden uzak durmanız gerekir.

Bronzlaşmak için güneşe dengeli bir şekilde çıkmanız gerekir, ilk olarak günde 15 dakika sonrasında ise her gün 10 dakika fazla kalarak kalıcı bronzlaşmayı mümkünleştirebilirsiniz.

Bronzluğu korumak için ne yapmak gerekir?

Derinizin soyulmaması gerekir, soyulmayı engellemek içinse nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bronzluğun kalıcı olması bu nedenle önemlidir, soyulmalar bronzluğu alır götürür.

Cildiniz güneşten zarar görmemelidir

Doğru şekilde güneşlendiğinizde, doğru şekilde nemlendirme yaptığınızda cildinizin güneşten zarar görmesi mümkün değildir. Güneşten korunmayı da ihmal etmeden bronzlaşıyor olmak gerekir. Cildinizi nemlendiren ve aynı zamanda bronzlaştıran güneş kremlerini tercih etmeye çalışmalısınız.