Bronzlaşırken nelere dikkat etmeli?

Bronzlaşırken nelere dikkat etmeli?

Bronzlaşmak istiyorsanız öncelikle cildinizi nemlendirerek güneşlenmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilerek güneşleniyor olmanız, cildinizin soyulmasını engelleyecek şekilde bakım kürlerini gerçekleştirmeniz önemli. Cildinizin tonunu düzgünleştirmek için öncelikle güneş karşısında kaç faktör koruma kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çok beyaz iseniz mutlaka 60 faktör kullanmanız gerekir. Çünkü birden bronzlaşmanız mümkün değildir, güneş yanıkları ile uğraşmak istemiyorsanız mutlaka sağlıklı seçimler yaparak daha güzel bir bronzluğa sahip olmayı seçmelisiniz.

Bronzlaştırıcı kremler kullanabilirsiniz

Cilt tonunu düzgünleştirici kremler kullanarak güneş karşısında bronzlaşmadan önce cildinizin rengini bronza yakın bir tona getirebilirsiniz. Bronzlaşmanın güneş karşısında önce az sonrasında artarak güneşleniyor olmayı gerektirdiğini bilmelisiniz. İlk gün 15 dakikadan fazla güneşte kalmamanız gerekir.

Güneşi doğru analiz etmeli, saatleri iyi ayarlamalısınız

Güneşe 12 ile 14:00 saatleri arasında çıkmamalısınız. Sabah güneşi ve akşam güneşi bronzlaşmak için idealdir. Güneş karşısında koruma kremleriniz olmadan asla bulunmamalısınız.