Boğa burcu özellikleri

Boğa burcu özellikleri

Boğa burcu özellikleri

Boğa burcunu diğer tüm burçlardan ayıran en önemli özellik en katı ve kararları konusunda tartışmaya en az açık burç olmasıdır. Ayrıca inatçılığı da boğayla birebir bağdaştığı için inatçı olması boğa burcundan bahsedildiği zaman ilk akla gelen şeylerden birisidir.
Genellikle kafaya koyduklarını sonuçları ne olursa olsun bu yolda ne feda edilirse edilsin hepsini göze alıp yaparlar. Tuttuklarını koparırlar.Ve karar verdikten sonra ne kadar yakınlarından da o kararla ilgili bir yönlendirme gelse dahi onları yollarından kimse alıkoyamaz.

Bu burcun insanları azimlidir

Hedeflere doğru gitme yolunda konuya göre bir hız söz konusudur diğer burçlarla karşılaştığında boğa burcunda bu hız diğerlerinden çok farklıdır. Hayattan ne istediklerine çok küçük yaşlardan beri emin oldukları için ona ulaşmak için belirledikleri yol  ve yöntemler geliştirirler.
Sabırları üzerlerine kitap yazabilinir tahammül sınırları diğer bütün burçlardan çok ötededir pes etmek gibi bir özellkleri bünyelerinde bulunmaz. Bir olayı kendi lehlerine çevirmek için ellerinden ne gelirse çok aşırı bir kararlılıkla yapabilirler bazen bu durum onlara zarar verse dahi hep böyledir.