Böcek zehirlenmelerine karşı ne yapmalı?

Böcek zehirlenmelerine karşı ne yapmalı?

Böcek zehirlenmeleri ölüm riski olan ciddi sorunlardır. Bu tür bir olayla karşılaştığınızda ilk olarak en yakın sağlık birimine ulaşmanız ve sizi sokan haşerenin resmini çekmeniz veya haşereyi de yanınıza almanız gerekir. Her haşerenin panzehiri farklıdır. Bu nedenle haşere çeşitleri dikkatle incelenmeli, özellikle bahar döneminde ortaya çıkan zararlılardan kendimizi korumayı önemsemeliyiz.

Hamam böcekleri zehirli midir?

Hamam böcekleri zehirli değildir ancak mikrobiktir. Üzerinde gezdikleri yiyeceklere virüs taşırlar. Hamam böceklerinin zehirleme ihtimali vardır, mutfakta bu nedenle üzeri açık yiyecekler asla bırakılmamalıdır. Sokarak zahirlemezler ancak ciddi bakteri ve virüs nedenidirler.

Arı sokmalarına karşı nasıl bir önlem alınmalıdır?

Öncelikel arının iğnesi olduğu yerden çıkarılmaı ve buz uygulanmalıdır. Buz, zehrin kana karışmasını yavaşlatır, bu esnada arı sokmasına karşı alerji sahibi olma ihtimaline karşı en yakın sağlık birimine gitmek hayat kurtarıcıdır.

Fareler zehirli midir?

Fareler zehirli değildir ancak salgın hastalıkların en büyük nedeni farelerdir. Farelerin sağlıksız yaşam koşullarını bir habercisi olarak kabul edilmesi gerekir.

Tüm haşere ve böceklerden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmanız gerekir. Ekim ayında yaptırılan ilaçlamalar çok daha etkin sonuç verecektir.