Bir bardak su diyerek geçmeyin!

Bir bardak su diyerek geçmeyin!

Sağlıklı olmak için su içmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Su içerek çoğu hastalıktan korunabilirsiniz. Su içmeyi durdurduğunuzda başınızın ağırması, sırt ağrısı ve cildinizin bozulması söz konusu olacaktır. Su, tahmin ettiğinizden çok daha fazla sağlık nedenidir. Özellikle güzelliğine düşkün biz kadınlar için en önemli güzellik sırrı su olmalıdır. Yaşlanma belirtilerini engellemek için su önemli bir etkendir.

Cilt kırışıklıklarını engelliyor!

Günde ortalama 2,5 litre su tüketmek gerekiyor. Canan Karatay’ın yaptığı açıklamalara göre 75 kilo olan birinin 3 litre su tüketmeye ihtiyacı var. Kilonuz ne kadar fazla ise o kadar çok su içmeniz gerekiyor. Canan Karatay, saksı çiçeği ile büyük bir ağacın suya ihtiyacı nasıl farklı ise, insanlar da kilolarına göre suya olan ihtiyaçlarını aynı şekilde değerlendirmelidir diyor.

Su tüketimi beden sağlığı kadar ruh sağlığına da iyi geliyor!

Bol su tüketen kişilerin psikolojik olarak rahatladığını, bedenimizin büyük oranda su içermesinin bu anlamda dikkate alınması gerektiğini görüyoruz.

Sizler de su içmeye, su ile gelen güzellik ayrıcalığına sahip olmaya çalışmalısınız.

Suyunuza elma kabuğu, limon dilimi, taze zencefil dilimleri ekleyeren safranızın temizlenmesini ve karaciğerinizin yağlanmasını sağlayabilirsiniz.