Beynimiz hacklenebilir mi?

Beynimiz hacklenebilir mi?

Bilgisayarlarımız, mail adreslerimiz tüm sanal dünya hacklenebiliyor, peki ya beyinlerimiz? Beynimizin düşündüğü herşey fiziksel bir karşılığa sahip. Dürtülerin karşılıklı olarak seyahat ettiği beyniniz, ne düşündüğününün sinyallerini vermeye uygun. Bu nedenle beyin okuma gerçekte bir sanattır ve mümkündür. Tercihlerinizin, düşüncelerinizin yansımasını gözlerinizde gizlemeniz mümkün değildir.

Evrensel tepkilerin ne olduğuna bakın

Telepatik olarak beyniniz bir çok harekete sahip. Birşey düşündüğünüzde beyniniz harekete geçiyor, duyguların ifadenize yerleşmesini engelleyemiyorsunuz. İstemsiz kas reaksiyonları bilgi sızıntısıdır. Kusursuz bir poker suratınız dahi olsa, bu veri sızıntısını engellemeniz mümkün değildir. İşte bu nedenle gülümseyişinizin gerçek veya sahte olduğunu kolaylıkla anlayabilirler, siz de anlayabilirsiniz.

Masadaki diğer oyuncuların kartlarınızı tahmin etmesini engellemeniz gerekir, ifade burada önemlidir. Gerçek bir beyin hackeri yani zihin okuyucusu ustaların yer aldığı bir poker masasında dahi herkesin elini tahmin edebilir.

Beynimiz, hacklenmeye bilgisayarlarımızdan çok daha uygundur. Bilgisayarlarda olduğu gibi 1-0 sisteminden çok daha karmaış bir yapıda olmalarına rağmen daha kolaydır.

Zihnimize kaslarımız hiç kıpırdamasa bile doğrudan giriş yetkisi alabiliriz!

ALS hastalarının zihinlerinin okunamadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özel makineler sayesinde iletişim yeteneğini kazanan insanlar, beyine yine de girilebileceğinin bir kanıtı.

Beyin, hackerların yeni ilgi alanı!