Better Call Saul

Better Call Saul

Better Call Saul

Better Call Saul tam olarak en iyisi Saul’u ara şeklinde çevrilebilir. Amerikayı altüst eden Breaking bad dizisinin ana karakterlerinden birisi olan saul un, breaking bad den önceki hayatını anlatan Better call saul sanılanın aksine brekaing bad in artıklarıyla değil gerçekten merak edilebilecek ve sürekli takip edilebilecek bir konuyla karşımızda.

Spin off kavramı  daha önce yayınlanmış ve tutan dizilerin,o dizilerde yer alana karakterlerden birisiyle ya da bir kaçıyla beraber yeni bir konuyla devam etmesi demek. Genel olarak çok başarılı olmayan bu işlerin içersinde Better call saul kendini farklı bir yere koyarak bu işlerin içersinden sıyrılıyor.

Ana karakterimiz Saul’un yasadışı geçmişinden ve hapishaneden kurtulup avukat abisinin peşinden avukat olmasından sonra o geçmişin ve daha önceki dolandırıcı yaşamanın onun peşinden gelip bir şekilde avukatlıkla dolandırıcılığı birleştirip mesleğini bu şekilde icra etmesine tanıklık ediyoruz.

Karakterimizin buna yol vermeden önce de tüm normal şartlarla mesleğini yapmaya uğraştığını da bir şekilde görüp buna da emin oluyoruz.