Bel gamzesi ( Venüs Gamzesi ) yaptıran yaptırana!

Bel gamzesi ( Venüs Gamzesi ) yaptıran yaptırana!

En yeni moda: bel gamzesi

Son zamanlarda, özellikle 18-30 yaşı arasındaki kadınların bir hayli gözdesi olan bel gamzesi, nam-i diğer Venüs gamzesi, operasyonunu, bel bölgesinin daha çekici ve seksi bir hale gelmesini isteyen siz kadınlar için inceledik. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Operatör Doktor İlker Manavbaşı, bu ameliyat hakkında şunları söylüyor:

Gamzeler artık vücudun değişik yerlerinde de tercih ediliyor!

Eskiden sadece yanak bölgesinde görmeye alıştığımız gamzeler, son zamanlarda estetikçilerin de yardımıyla vücudun değişik yerlerine yerleştirilebiliyor. Popo başlangıcı ve bel bitimi arasında görülen Venüs gamzeleri, kalça arkasında doğal kıvrımlar yakalamak isteyen bayanlar için yapılmakta. Aşamalarını anlatan Doktor İlker birkaç basit adımda, merak edenler için ameliyatı şöyle özetliyor:

  • Hastanın istediği yerler belirlenir ve ameliyat öncesi işaretlendirme, dezenfektasyon gibi başlangıç işlemleri gerçekleştirilir.
  • İşaretlenen bölgeler cerrahi müdahale ile kesilerek (yaklaşık 2 mm), alt tabakadaki yağ tabakası alınır. Yağ tabakası alındıktan sonra oluşan çukur, isteğe göre simetrik yahut çift taraflı çukurlara tamamlanabilir.
  • Çukurlama işlemi tamamlandıktan sonra bölge tekrar dikilir ve Venüs gamzeleri oluşturulmuş olur!

 

Hangi şartlarda ve nasıl?

Doktor İlker, ameliyatın 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde lokal anestezi altında gerçekleştiğini ve hastanın bu süre boyunca herhangi bir hissetmeyeceğini söyledikten sonra şunu da ekliyor: “Daha çekici bir vücuda sahip olmak isteyen ve sağlık sorunu bulunmayan, 18 yaşını aşkın herkes için bu ameliyat uygulanabilir!”