Bel ağrısını hafife almayın!

Bel ağrısını hafife almayın!

Bel tutulmalarınız 24 saatte geçmiyorsa, kasılmalar bacağınıza iniyorsa ciddi bir durum söz konusudur. Çünkü omurgadan kaynaklı ağrılar siyatik sinirinie baskı yapar. Ağrıların kasılmalar şeklinde bacağınıza iniyor olması bel fıtığının habercisidir.

Mutlaka bir beyin cerrahına görünmeniz gerekir!

Bel ağrılarını ciddiye almak zorundasınız. Hayati önemi olan omurga rahatsızlıklarının erken tanı ve tedavisi önemlidir. Bu nedenle, yel girdi veya ters hareket yaptım geçer diye düşünerek asla zaman kaybetmemelisiniz. Söz konusu beliniz olduğunda mutlaka önlem almayı bilmeli, önemsemelisiniz.

Yaşam kaliteniz belinizin sağlığı ile yakından ilgilidir

Hayattan keyif almanız, beden sağlığınızın eksiksiz olması ile ilgili. Bel ağrısı ile tüm hareket kabiliyetinizi düşürdüğü için son derece büyük bir problemdir. Sağlıklı bir yaşam, ağrısız bir yaşamdır. Bel ağrınızın 24 saatten fazla sürmesi, dinlendiğiniz durumda geçmiyor olması ciddidir.

Krampar çok daha ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızı gösterir

Belinizin sağlığı için orta sertlikte bir yatak ve omurga sağlığınız için uygun yastığı seçmeniz gerekiyor. Her iskelet sistemi farklıdır, kilonuz da burada etkendir. Bu nedenle deneyerek yatak ve yastık seçiminde bulunmanız önemlidir.