Bekar annelerin işi daha da zor!

Bekar annelerin işi daha da zor!

Eğer bekar bir anne iseniz hayatınızda her alanda bunun zorlukları ile karşılaşırsınız. İş hayatında, sosyal hayatınızda, ev hayatınızda kısacası her yönden tek başınıza hisseder, sürekli olarak bir yaşam mücadelesi içerisinde olduğunuzu düşünürsünüz. Haksız da sayılmazsınız, çünkü hayat bekar anneler için çok daha zordur. Çocuğunuzun her sorununu tek başınıza çözmeniz gerekir, ailenizden destek almıyorsanız ya da çok iyi bir işiniz yoksa, hem çalışıp hem annelik görevlerini yerine getirmek yorucudur.

Bunun karşılığında takdir edilmek istersiniz, ama ne mümkün!

Ergenlik diye bir kabus, çocuğunuzun farkında olmadan sergilediği umarsız tutum derken en ağır dönemi yaşarsınız. Çocuğunuz ergenliğe girdiğinde ilk olarak sizi suçlar, ayrılık açıklamasını tekrar tekrar yapmanız gerekir.

  1. Babası ile barışmanızı ister
  2. Anne de ayrı kurallar baba ayrı kurallar, çocuk başına buyruk olur çıkar!
  3. Maddi mücadelenizi anlamaz, her zaman daha çok ister!
  4. Evlenemezsiniz, evliliğe bakışınız değişmiştir fakat yalnız da yaşamak zordur!

İşte bekar anneler tüm bunlarla mücadele eder, bir de üzerine erkeklerin tutumu!

Yeni bir arkadaşlığa başlamak istersiniz fakat erkekler sizinle bir takım şeyleri hemen yaşamak ister. Evli erkekler, bakir erkekler derken size hak ettiğiniz değeri veren gerçek bir erkekle tanışma şansınızın hemen hemen hiç kalmadığını düşünmeye bile başlarsınız.

Bekar annelerin verdiği yaşam mücadelesi, maddi ve manevi savaşları takdir edilmelidir. Kendinizden taviz vermeden kendi doğrularınızla yaşamaya ve dik durmaya devam edin, hayat sizin etrafınızda dönüyor! Başkalarının değil.