Bedeninizi tanıyarak giyiniyor musunuz?

Bedeninizi tanıyarak giyiniyor musunuz?

Doğru giyiniyor olmak güzel görünmek adına çok önemlidir. Bu nedenle saç renginizin beden ölçülerinizin izin verdiği renk ve modelleri kullanmanız gerekir. Yılın trend modellerini üzerinizde kullanırken aksesuar bazında değerlendirmeler yaparak çok daha doğru işler çıkarabilirsiniz. Tarzınızı belirlemek adına öncelikle saç modelinize dikkat etmelisiniz. Çünkü kıyafetinizi tarz göstermek için saç modelinize önem vermeniz gerekir.

Bedeniniz tanıyarak giyindiğinizde problemli bölgelerinizi ustaca gizliyor olursunuz. Baca boyunuzu bilerek elbise seçimi yapmak, bacak boyunuzu bilerek aykabı seçmek bir meziyettir. Kısa boylu hanımların bacak boyunu uzatacak modelleri tercih etmesi bu nedenle önemlidir.

Örneğin, kısa boylu bir kadının büyük şapka ve büyük çanta kullanmaması gerekir. Uzun boylu bir kadının da küçük şapka ve çanta tercihinde bulunmaması gerekir.

Tüm bunların dışında;

Fazla kiloları korumak adına her zaman siyah giymeniz gerekmiyor. Renklerle barışık olmanız gerekir, renkleri kullanmanın hayata renk katmak demek olduğunu unutmadan giyinmeniz gerekir.