Beden dilinde bir bakış yeter!

Beden dilinde bir bakış yeter!

Her zaman sözlerle ifade etmezsiniz, beden diliniz gerçek düşüncelerinizi kolaylıkla ortaya koyar. Bakışlar özellikle duygularınızı ifade konusunda son derece etkilidir. İlk buluşmanızda her şeyden konuşmuyor olabilirsiniz fakat birbirinizi algılama konusunda emin olun ruhlarınız tanışmayı eksiksiz bir şekilde gerçekleştirir.

Kadınlar beden dilinde daha etkin

Erkeklerin oto kontrol sistemi beden dilinde sorun yaşatsa da kadınlar duygularını asla kaçıramıyor. Bakışlar hemen kendini ele veriyor. Bu nedenle erkekler karşısında sıkça savunmasız kalabiliyoruz. Fakat aynı şey duygulara önem veren ve manevi değerleri olan erkekler için de geçerli.

Karşınızdaki insan gözlerini gözlerinizden kaçırıyorsa bu içe kapanık olduğunu göstermez, sizden saklamak istediği şeyler olduğu anlamına gelir. Dürüstlük konusunda problemleri vardır, sizi çözmek ister ama çözülmek istemez. Bu tip insanlar duygularını ifade etme, kelimeleri kullanma konusunda da yetersiz kalır.

İletişimin iyi olduğu, birbirinizi kısa sürede çözebileceğiniz ilişkiler her zaman daha sağlıklı temellerle kurulacaktır. Bu nedenle önerimiz, gözlerinize bakan insanlardan korkmayın, onlar dürüst ve samimidir. Sizden de bunu beklerler.