Barbie gibi olmak!

Barbie gibi olmak!

Barbie gibi olmak için güzellik sırlarımızı kimseye vermiyoruz! Cildimiz parlamalı, tertemiz ve güzel olmalı. Saçlarımız düz ve sarı olmalı, gözlerimiz renkli olmalı. Rujumuz mutlaka pembe olmalı! Beyaz tenli olmak için yapmayacağımız şey yok!

Güzel olmak için çekmeyeceğimiz acı yok! Biz kadınlar her zaman güzel görünmek için mücadele veriyoruz, bize güzel olmanın ne anlama geldiği sorulsa barbie gibi olmak deriz!

Neden Barbie?

Kız çocuklarına küçük yaşlardan itibaren makyajlı, ince belli, güzel kıyafetli ve güzel saçlı bebekler alırız. Bu zamanla o bebeklere benzemeye çalışan kızlara neden olur. Ancak bunu önceden görmek ve kız çocuklarına dayatılan bu süslü bebekleri almamak gerekir.

Neden mi? Çünkü kadın dünyasında erkeğin gücü kadına nasıl görünmesi gerektiğini söyleyecek kadar despot bir hal aldı. Burada en büyük sorumlu yine biz kadınlar.

Kız çocuklarımıza barbie almıyoruz!

Kız çocuklarımızın nasıl görünmeleri gerektiğini öğrenmeye ihtiyacı yok, erkeklerin gözüne daha iyi görünmeleri için rol model bir bebeğe ihtiyaçları olmadığını biliyoruz.

Erkeğe yapılmayan dayatmalar kadınlara yapılıyor!

Güzel olmak, kişinin şahsına münhasır bir durumdur. Belli bir takım renklere, ölçülere sahip olmayı gerektirmemelidir.