Balyaj tercih edilmeli mi?

Balyaj tercih edilmeli mi?

                                              BALYAJLI SAÇ MODELLERİ

Balyaj nedir?  Röflenin aksine daha doğal,  istenilen kalınlıkta ve miktarda uygulanan gölgelendirme işlemidir. Daha çok saç uçlarına,  krepeler halinde atılarak uygulanan yöntem popüler olanıdır. Daha doğal göründüğü için bu yöntem tercih edilir.

Burada amaç doğallık olduğu için bayanın isteğine göre, uygun bir şekilde gölgelendirme yapılacaktır. Açık ten rengine sahip bayanlar canlı tonlar da kendilerine daha canlılık katarlar. Aynı renk tonlarıyla yapılan balyajlı saç modelleri daha mükemmel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu renk tonlarının tutması için uzman işini bilen kuaförlerden yardım almalısınız. Aynı zaman da bu uygulamanın daha güzel durması için saçların sağlıklı,  şekil verilmiş, düzgün kesilmiş olması gerekiyor.

Özellikle kahverengi tonlardaki saçın üzerine sarı ve balköpüğü gibi ışıltılı tonlarla daha ışıltılı olmaktadır. Kumral, küllü, açık kahve gibi sıcak tonlarda ki renklerde her yaştan bayanların tercih ettiği saç renkleridir.

Özellikle katlı saçlarda katlı kısımlara attırdığınız balyajlar saçınıza daha canlı ve hareketli gösterecektir. Tüm kadınların en çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Koyu kestane rengin de, uçları sarı, koyu renkte yapılmış saçlarda birkaç örneğidir. Kısa saçta uç kısımlarına yapılan balyaj daha güzel duracaktır. Günümüz de popüler saç rengi sarışın, balköpüğü sarı, altın sarı, karamel sarı, koyu sarı daha birçok ton da renken uygun olduğu saç renklerinin tonlarıyla uygulanıyor. Doğal durmasından, her renkte saça yakışmasından her zaman popülerdir.